Welcome to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce   Click to listen highlighted text! Welcome to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stróżówce kształtuje wśród młodzieży postawy humanitarne, które wyznawał i według których żył nasz Patron Ojciec Święty Jan Paweł II.

Działalność szkolnego wolontariatu wpisuje się w profil pracy wychowawczej i system wartości przyjętych przez społeczność szkolną. Szkolni wolontariusze podejmują wiele różnorakich działań mających na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Nasze wysiłki zostały docenione, gdyż otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Anioły Wolontariatu.

Młodzieżą zaangażowaną w działalność wolontariatu opiekują się panie: Lidia Szydłowska, Maria Urban i Renata Hotloś.

Działania wolontariatu

2023/2024

Tak pracowaliśmy w pierwszym półroczu… – sprawozdanie z działalności wolontariuszy

Sprzątanie cmentarzy z okresu I wojny światowej

Modlitwa różańcowa za chorych i cierpiących

We wtorek 25 października br. w Kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach rozważane były tajemnice Różańca. Wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Lidią Szydłowską, włączyli się we wspólną modlitwę, podczas której prosili o ulgę w cierpieniu dla chorych.

Zobacz też: Lokalne Centrum Wolontariatu- Sięgamy Wyżej – Modlitwa Różańcowa za chorych i cierpiących

Działania wrzesień – grudzień 2021 r.

Działania w czasie pandemii

Światowy Dzień Chorego 2020
Razem na Święta 2019

Działalność Koła w roku 2019/2020

Sprawozdanie z działalności Koła (rok 2017)

Skip to content Click to listen highlighted text!