Nasze sukcesy

Rok 2023/2024

„Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza”
Biblijny Konkurs Tematyczny
organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie
laureat
Tadeusz Przybycień
opiekun:
Patryk Czech
,,Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa…”
Gminny konkurs fotograficzno-literacki – IV edycja
organizowany przez
Wójta Gminy Gorlice i Dyrektora OZEA Gminy Gorlice
I miejsce
Magdalena Zimowska

opiekun:
Bogusława Janek

IX edycja Ogólnopolskiego
Konkursu Wiedzy Liturgicznej
I miejsce
Tadeusz Przybycień
opiekun:
ks. Stanisław Ziajor
“63 dni chwały – Powstanie Warszawskie’44”
Międzypowiatowy konkurs historyczny
w ramach VIII edycji przedsięwzięcia
„Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”
organizowanego przez Zespół Szkół w Łużnej

II miejsce
Tadeusz Przybycień
opiekun:
Maria Urbanik
„Przyłapani na czytaniu”
Konkurs fotograficzny
wyróżnienie
Wiktoria Jamro
opiekun:
Anna Siarkowicz
Zawody strzeleckie
organizowane przez Bractwo Kurkowe Dworu Karwacjanów
III miejsce
w konkursie drużynowym
III miejsce
Konrad Bugno
opiekun:
Łukasz Skórski
Małopolski Konkurs Języka Polskiego
dla uczniów szkół podstawowych
organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie
etap rejonowy
Tadeusz Przybycień
opiekun:
Beata Ludwin
 “Wkład kobiet w rozwój kulturalno-społeczny Ziemi Gorlickiej
na przestrzeni XIX i XX wieku”
Konkurs organizowany
przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej
wyróżnienie
Tadeusz Przybycień
opiekun:
Maria Urbanik

Rok szkolny 2022/2023

„Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Jana”
Konkurs Biblijny
organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie
laureat
Tadeusz Przybycień
opiekun:
Patryk Czech
” Happy Kids”
VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego
I miejsce
Antoni Mlenko
opiekun:
Monika Charit
„Wnuczka, wnuczek edukuje
– babcia, dziadek się stosuje”
Konkurs organizowany przez małopolską Policję,
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego,
pod Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty
oraz Prezesa Zarządu Radia Kraków S.A.
II miejsce
Kryspin Ryczek
opiekun:
Agnieszka Turska
„Woda życiem i magią”
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
pod honorowym patronatem Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”
III miejsce
Aleksandra Mituś
opiekun:
Anna Siarkowicz
„Wybiła godzina”
I Gminne Dyktando Niepodległościowe
III miejsce
Tadeusz Przybycień
opiekun:
Beata Ludwin
Zawody strzeleckie
organizowane przez Bractwo Kurkowe Dworu Karwacjanów
II miejsce
w konkursie drużynowym
II miejsce
Miłosz Kosiba
opiekun:
Łukasz Skórski

Rok szkolny 2021/2022

eliminacje gminne
Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy Pożarniczej
“Młodzież Zapobiega Pożarom”
I miejsce
Tadeusz Przybycień
II miejsce
Jakub Święch
opiekun:
Adriana
Mikołajczyk
XXIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy
„Odkrywaj historię z bohaterami serii
Puk, puk! Marcina Przewoźniaka”
organizowany przez
Miejską Bibliotekę Publiczną
im. Stanisława Gabryela w Gorlicach  
laureat
Tadeusz Przybycień
opiekun:
Anna Siarkowicz
Gminny Konkurs Języka Niemieckiego
Tatsachen über Deutschland
organizowany przez Szkołę Podstawową w Ropicy Polskiej
we współpracy z Goethe-Institut w Warszawie
II miejsce
Patryk Wojnarski
opiekun:
Maria Urbanik
Powiatowy Turniej
Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
wyróżnienie
Michał Wal
(w kategorii pierwsza
pomoc przedmedyczna)
opiekun:
Łukasz Skórski
29 Spotkania Małopolskich Teatrzyków i Teatrów
organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury
im. Andrzej Bursy w Krakowie
laureatka
Małgorzata Bochenek
opiekun:
Małgorzata Tarsa

Olimpiada Matematyczna Juniorów
etap wojewódzki
Karol Musz
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Krakowska Matematyka
etap wojewódzki
Stanisław Musz

Tadeusz Przybycień

opiekun:
Marzena Tenerowicz
opiekun:
Adriana Mikołajczyk
Międzynarodowy Konkurs
Kangur Matematyczny
wynik bardzo dobry:
Wiktor Pieniądz
wyróżnienie:
Jarek Nikodem, Antoni Smoła
Adam Smoła, Stanisław Musz,
Michał Kudławiec, Karol Musz

opiekun:
Kinga Nowak
Bogusława Janek
Marzena Tenerowicz

Małopolski Konkurs Geograficzny
dla uczniów szkół podstawowych
etap rejonowy
Miłosz Kosiba
opiekun:
Anna Wójcik
Plastyczno-literacki Konkurs Wójta Gminy Gorlice
pn. “Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa
finalista
Nikodem Jarek
opiekun:
Beata Ludwin

Rok szkolny 2020/2021

Wojewódzki Konkurs na referat
z zakresu Astronomii i Astronautyki
wyróżnienie
Nadia Janik
Aleksandra Kawa
opiekun:
Marzena
Tenerowicz
Przedmiotowy konkurs
z języka angielskiego
organizowany przez
Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie
finalista
Liliana Augustyn
opiekun:
Alicja Pufka
Gminny Konkurs „Recycling-Tannenbaumschmuck”I miejsce
Szymon Bugno
opiekun:
Anna Siarkowicz
XXVIII Spotkania Małopolskich Teatrzyków i Teatrów
organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury
im. Andrzej Bursy w Krakowie
wyróżnienie
Julia Gwóźdź,
Patryk Wojnarski
opiekun:
Małgorzata Tarsa

Rok szkolny 2019/2020

Międzynarodowy Konkurs
Kangur Matematyczny
(Kangourou Sans Frontières)
wyróżnienia w kategoriach
„Żaczek”, „Maluch”, „Beniamin”
Jarek Nikodem, Wiktor Pieniądz,
Stanisław Musz, Tadeusz Przybycień, Karol Musz
opiekun:
Marzena Tenerowicz,
Lidia Szydłowska
Lidia Grądalska
„Papież Polak – Św. Jan Paweł II”
Konkurs plastyczny w ramach
VII edycji przedsięwzięcia
„Rozwinąć skrzydła
– pamiętając o przeszłości”
III miejsce
Łucja Budziak
Nikola Woźniak
wyróżnienie
Tadeusz Przybycień
opiekun:
Anna Siarkowicz
Powiatowy Konkurs Czytelniczy
„Niesamowite przygody skarpetek,
pięciu kun i jednego wynalazcy”
wyróżnienie
Patryk Wojnarski
opiekun:
Anna Siarkowicz
Gminny Konkurs Plastyczny
„Laurka dla Strażaka”
I miejsce
Szymon Bugno
wyróżnienie
Nikola Woźniak
opiekun:
Anna Siarkowicz
IX Polsko-Słowacki Konkurs Fotograficzny
„Mój Beskid Niski”
wyróżnienie
Jakub Dusza
opiekun:
Beata Ludwin
Wojewódzki Konkurs
„zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”
I miejsce
Mikołaj Tarsa

Rok szkolny 2018/2019

Konkurs z języka angielskiego
The Big Challenge
IV miejsce w Polsce
Patryk Wojnarski
opiekun:
Justyna Nagoda
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Kangourou Sans Frontières
patronat: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet
Mikołaja Kopernika, Polskie Towarzystwo Matematyczne
wyróżnienia
Karol Musz
Stanisław Musz
Kacper Podwika
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Lidia Szydłowska
Kinga Nowak
XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w KobylanceIII miejsce
Mikołaj Tarsa
opiekun:
Justyna Nagoda
XXXI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Love Me Tender” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaślewyróżnienie
Mikołaj Tarsa
VII Ogólnopolski Konkurs
„Eksperyment Łańcuchowy”

polską edycję konkursu organizują:
Koło Naukowe Biofizyki Molekularnej i Fizyki Medycznej,
Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
we współpracy z Wydziałem Edukacji
Uniwersytetu w Lublanie.
Finaliści, zdobywcy Nagrody Publiczności
Grzegorz Urban
i Maksymilian Kłapsa
opiekun:
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2017/2018

II Małopolski Konkurs Literacki
„Podróże dalekie i bliskie”

organizowany przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”
I miejsce
Emilia Mituś
opiekun:
Beata Wróblewska
Niemieckojęzyczny Konkurs Filmowy Paschinale
organizowany w ramach 10-lecia projektu Pasch przez szkołę w Ropicy Polskiej we współpracy
z Goethe Institut w Warszawie
I miejsce
Wiktoria Cucura
i Kacper Machowski

wyróżnienie
Weronika Kaleta
i Lucjan Mazur
opiekun:
Beata Ludwin
Maria Urbanik
Przedmiotowy konkurs z języka polskiego
organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty
w Krakowie
finalista
Mateusz Mazur
opiekun:
Beata Wróblewska
XIX Powiatowy Konkurs Czytelniczy
organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach
II miejsce
Mikołaj Tarsa
opiekun:
Anna Siarkowicz
I Festiwal Piosenki Religijnej
i Patriotycznej

organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury
oraz Parafię pw św. Marcina Biskupa w Łużnej
wyróżnienie
Marcelina Zaworska, Kamila Szwarc i Gabriela Wenc
opiekun:
Anna Siarkowicz
Przedmiotowy konkurs z języka niemieckiego
organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie
finalista
Oliwia Kutera
opiekun:
Maria Urbanik
VI Ogólnopolski Konkurs
„Eksperyment Łańcuchowy”

polską edycję konkursu organizują:
Koło Naukowe Biofizyki Molekularnej
i Fizyki Medycznej, Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy
z Wydziałem Edukacji Uniwersytetu w Lublanie
Finaliści
Grzegorz Urban
i Maksymilian Kłapsa
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Kangourou Sans Frontières
patronat: Wydział Matematyki i Informatyki
Uniwersytet Mikołaja Kopernika,
Polskie Towarzystwo Matematyczne
wynik bardzo dobry
Karol Musz
wyróżnienie
Patryk Ziomek,
Kacper Podwika
opiekun:
Kinga Nowak
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2016/2017


„Zagrożenia w internecie”

Gminny konkurs na najlepszy happening
organizowany przez SKOWD
I miejsce
Klub Młodego Reportera
uczniowie kl.3 gimnazjum
opiekun:
Beata Ludwin
XIV Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w KobylanceII miejsce
duet: Kamila Szwarc,
Maciej Jamro
III miejsce
Mikołaj Tarsa
opiekun:
Izabela Śliwa
Dwujęzyczny konkurs TANDEMV miejsce
Dawid Janik
opiekun:
Izabela Śliwa, Maria Urbanik
Wojewódzki konkurs na referat z zakresu astronomiiVI miejsce
Anna Przybycień
Gabriela Wenc
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Przedmiotowy konkurs z fizyki
organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie
finalista
Dawid Janik
opiekun:
Marzena Tenerowicz
X Gminny Konkurs „Festiwalowa Jesień”
organizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Gorlice filia w Szymbarku
Grand Prix festiwalu
Maciej Jamro
opiekun:
Anna Siarkowicz
Gminny konkurs na najlepszą gazetkę
w ramach projektu Cyber-zagrożenia
organizowany przez SKOWD
I miejsce
uczniowie gimnazjum
opiekun:
Beata Ludwin, Anna Siarkowicz, Łukasz Skórski
Powiatowy Konkurs Piosenki Różnej
organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
I miejsce
w kat. klas IV – VI

Mikołaj Tarsa
opiekun:
Anna Siarkowicz
Konkurs Plastyczny „Droga do Niepodległości”
w ramach IV edycji przedsięwzięcia
„Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”
III miejsce
Dominika Mituś
opiekun:
Anna Siarkowicz

Rok szkolny 2015/2016

Małopolski Konkurs Fizyki
dla uczniów gimnazjum
finalista
Dawid Janik
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Małopolskie Spotkania Teatrów Gimnazjalnych
organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury
im. Andrzeja Bursy w Krakowie
III miejsce
Koło Teatralne
opiekun:
Małgorzata Tarsa
Wojewódzki Konkurs
na referat z zakresu astronomii i astronautyki
IV miejsce
Jurand Zych

VI miejsce
Monika Wojnarska

wyróżnienia:
Mateusz Pyznar,
Dawid Janik
opiekun:
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2014/2015

„Małopolska Szkoła z Pasją”
konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego
I miejsce
Klub Młodego Astronoma
opiekun:
Marzena Tenerowicz
„Mój Beskid Niski”
IV Polsko – Słowacki Konkurs Fotograficzny
wyróżnienie
Jolanta Pijanowska
opiekun:
Beata Ludwin
Wojewódzki Konkurs
na referat z zakresu astronomii i astronautyki
II miejsce
Justyna Pierz

IV miejsce
Piotr Leśniak
opiekun:
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2013/2014

„Bezpromilowo – bezproblemowo”
Konkurs w ramach kampanii Trzeźwej Małopolski
II miejsce
Przemysław Piecuch
Kamil Mituś
opiekun:
Kinga Nowak
Pangea
Międzynarodowy Konkursu Matematyczny
finaliści
Patrycja Chodak
Dawid Janik
Kamil Chodak
opiekun:
Kinga Nowak
Marzena Tenerowicz
„A jednak się kręci”
IV edycja konkursu
I miejsce
Klub Młodego Astronoma
opiekun:
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2012/2013

„Barwy natury”
XII Międzynarodowy Konkurs Grafiki Komputerowej
II miejsce
Magdalena Wszołek
wyróżnienie
Natalia Pyrek
opiekun:
Beata Ludwin
Wojewódzki Konkurs
na referat z zakresu astronomii i astronautyki
I miejsce
Katarzyna Kawa
IV miejsce
Gabriel Marcisz
wyróżnienie
Magdalena Wszołek
opiekun:
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2011/2012

Wojewódzki Konkurs
na referat z zakresu astronomii i astronautyki
I miejsce
Justyna Tokarska
III miejsce
Gabriela Szwarc
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Małopolski konkurs z Fizykifinalistka
Agata Piecuch
opiekun:
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2010/2011

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II
I miejsce
Anna Pruchniewicz
opiekun:
Ks. Paweł Wójcik
S. Dorota Zając
„Leśne Inspiracje”
II Małopolski Konkurs Fotograficzny
I miejsce
Małgorzata Tokarska
opiekun:
Marcin Juszczęć
Wojewódzki Konkurs
na referat z zakresu astronomii i astronautyki
III miejsce
Monika Myszkowska
wyróżnienie
Agata Piecuch
opiekun:
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2009/2010

VI Wojewódzki Konkurs
na referat z zakresu astronomii i astronautyki
I miejsce
Agnieszka Kawa
opiekun:
Marzena Tenerowicz
30 rocznica powstania „Solidarności”
i Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Małopolsce

konkursorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie
finaliści
Grzegorz Orlof
Kamil Góratowski
opiekun:
Robert Romańczyk
Małopolski Konkurs Języka Niemieckiegofinalistka
Iwona Foryś
opiekun:
Maria Urbanik

Rok szkolny 2008/2009

Małopolski Konkurs Jêzyka Polskiego
dla uczniów gimnazjów
II miejsce
Karolina Tokarska
opiekun:
Beata Wróblewska
Św. Paweł – Apostoł Narodów
Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów gimnazjów
wyróżnienie
Karolina Tokarska
finaliści
Magdalena Smołkowicz
Grzegorz Orlof
Iwona Foryś
opiekun:
S. Jolanta Wojciechowska
Wojewódzki konkurs na referat
z zakresu astronomii i astronautyki
IV miejsce
Aneta Gryboś
V miejsce
Karolina Tokarska
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Małopolski Konkurs Matematyczno – Przyrodniczyfinalistka
Agata Piecuch
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Anna Wójcik

Rok szkolny 2007/2008

Małopolski Konkurs Fizyki i Astronomii dla uczniów gimnazjówfinalista
Jakub Kawa
opiekun:
Marzena Tenerowicz
Małopolski Konkurs Języka Polskiego dla uczniów gimnazjówfinalista
Karolina Tokarska
opiekun:
Alicja Jamro
VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Teatrze
organizowany przez Teatr Lalki, Maski i Aktora „Groteska”
finaliści
Alicja Guzik
Jakub Kawa
Joanna Wojnarska
opiekun:
Małgorzata Tarsa
Wojewódzki konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautykiIV miejsce
Alicja Guzik
wyróżnienie
Joanna Wojnarska
opiekun:
Marzena Tenerowicz

Rok szkolny 2006/2007

„Wspólna Europa”
VII Międzynarodowy Konkurs Grafiki Komputerowej
II miejsce
Sara Czeszyk
III miejsce
Joanna Wojnarska
opiekun:
Beata Ludwin
Małopolski Konkurs Humanistyczny
dla uczniów gimnazjum
finalista
Karolina Tokarska
opiekun:
Alicja Jamro
Skip to content