Welcome to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce   Click to listen highlighted text! Welcome to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce

Szkolne Koło Teatralne

Uczniowie szkoły przygotowując przedstawienia teatralne mają okazję przekonać się, że praca aktora wcale nie jest łatwa, ale daje wiele radości i zadowolenia. W roku szkolnym 2013/1014 uczniowie przygotowali spektakl na motywach komedii „Pan Jowialski” .

W roku szkolnym 2015/2016 młodzi aktorzy pracowali nad spektaklem opartym na motywach komedii „Mieszczanin szlachcicem”., którą koło teatralne „Na tarasie” zaprezentowało 1 czerwca. Spektakl wniósł wiele humoru, a szczególną uwagę zwrócił odgrywający główną rolę Adrian Bawołek – uczeń klasy III gimnazjum. Przedstawienie zdobyło uznanie nie tylko w oczach uczniów i społeczności lokalnej, której było prezentowane, ale również w ocenie jury XVII Małopolskich Spotkań Teatrów Gimnazjalnych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w konkursie.

SPEKTAKLE PRZYGOTOWANE I PREZENTOWANE PRZEZ SZKOLNE KOŁO TEATRALNE

Monodramy: “Włosy czerwone jak ogień” na podstawie “Ani z Zielonego Wzgórza” oraz ,,Futbol” na podstawie ,,Mikołajka”

Spektakl „Mieszczanin szlachcicem” na motywach komedii Moliera

Spektakl „Poskromienie złośnicy” na motywach komedii Wiliama Szekspira

Spektakl „Balladyna” na podstawie tragedii Juliusza Słowackiego

Spektakl „Świtezianka” w oparciu o balladę Adama Mickiewicza

Skip to content Click to listen highlighted text!