Welcome to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce   Click to listen highlighted text! Welcome to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce

Sport

W  dniach 5 i 11 grudnia, uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego  w Koszykówce. Zawody zostały zorganizowane w ramach  sportowego współzawodnictwa Igrzysk Dzieci dla uczniów urodzonych
w roczniku 2011 i młodszych. Do rywalizacji zarówno, w kategorii dziewcząt i chłopców zgłosiły się reprezentacje następujących szkół: SP nr 4  Gorlice, SP nr 1  Gorlice, SP Staszkówka, SP Sękowa, SP Rożnowice i SP ze Stróżówki.  Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach,  systemem każdy z każdym. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy wygrali swoje grupy i awansowali do ścisłego finału. Po ambitnej grze i  zaciętej rywalizacji, dziewczyny musiały uznać wyższość koleżanek z Rożnowic, a  chłopcy wywalczyli  srebrne medale ustępując miejsca gospodarzom turnieju z SP nr 1 w Gorlicach.

Skład drużyny dziewczyn: Aleksandra Pieniądz, Martyna Brzęk, Amelia Chodak, Bugno Anna, Oliwia Górska, Wiktoria Jamro, Maria Podwika, Natalia Janik, Natalia Tereszkiewicz, Karolina Matusik.

Skład drużyny chłopców: Antoni Smoła, Nikodem Jarek, Konrad Kuś, Sebastian Smoła, Michał Turski, Antoni Turek, Adam Smoła,Leon Urzędowski, Alan Tereszkiewicz, Olaf Orłowski, Kacper Gajda, Paweł Skórski.

Gratulacje dla obu drużyn za walkę,  świetny wynik sportowy oraz  postawę Fair-Play!

Mistrzostwo powiatu w koszykówce 3×3 dla dziewczyn. Srebro dla chłopców!!

Duży kolejny sukces odnotowały dziewczyny naszej szkoły, które w miniony czwartek, 25 października wygrały powiatowy etap rozgrywek w koszykówce 3×3. Do zorganizowanego turnieju w gorlickiej ,,czwórce” przystąpiły drużyny  z Moszczenicy, Sękowej , Stróżówki i SP nr 4 w Gorlicach. W rozegranym turnieju systemem każdy z każdym ostatecznie najlepsza okazała się nasza drużyna, która zanotowała komplet zwycięstw. Odniesiony sukces pozwala na udział w półfinale wojewódzkim rozgrywek, który odbędzie się 9 listopada na hali sportowej OSiR w Gorlicach.

Szkołę reprezentowały: Martyna Brzęk, Aleksandra Pieniądz, Amelia Chodak, Maria Podwika

Dzień wcześniej, 24 października odbyły się powiatowe rozgrywki  w kategorii chłopców.  Chłopcy rozegrali dobre zawody ale po  zaciętych meczach  ostatecznie musieli  zadowolić się drugim miejscem ustępując pola  gospodarzowi turnieju.

W skład drużyny chłopców weszli: Jakub Święch, Jakub Skórski, Adrian Chmielnik, Bartosz Wacławski

Gratulujemy wszystkim  wyników i trzymamy kciuki za dziewczęta, które będą reprezentować nasz i powiat
w rozgrywkach rejonowych.

Dwa pierwsze miejsca w gminnym turnieju koszykówki  3×3

W dniu 17.10.2023r. w Szkole Podstawowej w Szymbarku  odbyły się Mistrzostwa Gminy Gorlice  w koszykówce 3×3. W zawodach wzięło udział łącznie 15 drużyn ( 8 męskich i 7 damskich). Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, a uczestniczące w nich drużyny wykazywały ogromne zaangażowanie , gdyż każdy zespół chciał zwyciężyć i pokonać przeciwników. Ostatecznie pierwsze miejsce, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, zajęły zespoły ze Szkoły Podstawowej w Stróżówce. Wygrana całego turnieju zapewniła naszym młodym sportowcom prawo gry w zawodach powiatowych.

Drużyna dziewcząt wystąpiła  w składzie:

Aleksandra Pieniądz, Martyna Brzęk, Maria Podwika, Amelia Chodak

Skład drużyny chłopców:

Antoni Smoła, Nikodem Jarek, Alan Tereszkiewicz, Kacper Gajda

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

SREBRNY MEDAL W GMINNYCH DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

21 września na terenie stadionu sportowego w Zagórzanach odbyły się gminne zawody w drużynowych biegach przełajowych, w kategorii Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej .Na starcie biegów do rywalizacji stanęli reprezentanci 7 szkół z terenu Gminy Gorlice. W trudnym, przełajowym biegu, który był dużym wyzwaniem  dla wszystkich uczestników reprezentanci naszej szkoły zajęli 2 miejsce . Ponadto indywidualnie  na czwartym miejscu  wśród trzydziestu pięciu  uczestników uplasował się Bartosz Wacławski.

W skład drużyny chłopców wchodzili : Bartosz Wacławski, Adrian Chmielnik, Jakub Skórski, Jakub Święch i Fabian Kmiecik

Młodsi zawodnicy z klasy 5 i 6 spisali się równie dobrze. Biegający w najmłodszej kategorii uczniowie otarli się o podium zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach.