Wycieczka do Ojcowa i parku trampolin GOjump w Krakowie

13 października 2021 r. uczniowie klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami  uczestniczyli w  wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Ojcowa. Po przyjeździe na miejsce,   zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w  Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego.

Uczniowie podczas projekcji filmu zapoznali się z genezą tworzenia się doliny Prądnika. Mogli  również z bliska przyjrzeć się licznym eksponatom geologicznym, przedstawiającym  charakterystyczne skały oraz znajdujące się  w nich odciski i odlewy zwierząt jurajskich. Po zwiedzeniu ekspozycji, grupa udała się Doliną Prądnika w kierunku  Chełmowej Góry, by zwiedzić Grotę Łokietka. W jaskini, uczniowie mogli podziwiać niezwykle efektowne nacieki w formie stożków: stalaktytów, stalagmitów oraz stalagnatów. Schodząc w kierunku doliny,  pan przewodnik pokazał uczestnikom  bardzo ciekawe formacje skalne m.in.  Skałę Rękawicę, Bramę Krakowską,  Źródełko Miłości oraz Jaskinię Krowią. Podczas ostatniego etapu wycieczki dzieci z bliska mogły podziwiać Maczugę Herkulesa oraz  Zamek Królewski w Pieskowej Skale, którego nazwa, jak się później okazało, nie pochodzi wcale od pieska, a od imienia Piotr, które kiedyś wymawiano inaczej. 

Dodatkową, finalną atrakcją wyjazdu był pobyt w krakowskim  parku trampolin ,,GOjump” . Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, torów sprawnościowych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

 Zadowoleni i pełni wrażeń, późnym wieczorem  wróciliśmy do Stróżówki.

Organizatorem wycieczki i kierownikiem była pani Agnieszka Turska. Opiekunami uczestników byli: p. Alicja Pufka p. Łukasz Skórski oraz p. Sławomir Gorzkowicz.

przyg. S. Gorzkowicz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć