Wszystkie kolory Ziemi

Członkowie Klubu Młodego Astronoma wzięli udział w kolejnych dwóch Misjach  77 i 78 projektu Sally Ride Earthkam, przygotowanego przez NASA, nazwanego tak  na cześć nieżyjącej już amerykańskiej astronautki Sally.

W ramach projektu uczniowie z całego świata mogą zgłaszać propozycje wykonania z orbity fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi. Zgłoszenia te są przekazywane do kamery pracującej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), która po wykonaniu zdjęć przekazuje  je na Ziemię. Uczniowie mogą  je oglądać i analizować poprzez witrynę internetową projektu. Nasza szkoła już po raz 18 uczestniczy w tym projekcie. Prezentujemy wybrane zdjęcia zamówione przez członków Klubu.