Udział w ogólnopolskiej akcji
Przerwa na czytanie 2020

W środę 28. października uczniowie klas I-III wzięli udział w I międzynarodowej edycji akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest: – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; – integracja środowiska lokalnego; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W tym dniu dzieci wraz z opiekunkami spędzały czas na przerwach śródlekcyjnych z ulubionymi książkami. Uczniowie odkryli, że czytanie może być wspaniałą przygodą nawet podczas szkolnej przerwy.

Autor: M. Tarsa