Nauka zdalna – informacje dla ucznia

Uczniu!

• Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Nie przemieszczaj się bez uzasadnionych powodów. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe). Rygorystycznie przestrzegaj aktualnych zaleceń sanitarnych.
  • Kształcenie na odległość nie oznacza dni wolnych od nauki. Systematycznie bierz udział w lekcjach online i wykonuj zadania przygotowane przez nauczycieli. Terminowo przesyłaj zlecone prace.
  • Odpowiedzialnie wykorzystaj czas. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj z materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
  • Pamiętaj o samokształceniu z wykorzystaniem platform i serwisów edukacyjnych, np.:

epodreczniki.pl
    wiedzazwami.com.pl
    www.matzoo.pl
    pistacja.tv
    lektury.gov.pl
    dyktanda.online/app
    esero.kopernik.org.pl

W czasie nauki zdalnej pamiętaj o zachowaniu zasad higieny i bezpieczeństwa pracy przy komputerze.

Zobacz film: