Najlepsi sportowcy Gminy Gorlice wyróżnieni

W środę 14 października, w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród Wójta Gminy Gorlice za wysokie osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020. Wyróżnieni uczniowie reprezentowali szkołę w zmaganiach organizowanych w ramach Sportowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W finałach gminnych i powiatowych ,,nasi laureaci” zajęli medalowe pozycje w dyscyplinach takich jak: koszykówka i siatkówka.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną tegoroczne wręczenie nagród nie odbyło się w tradycyjnej formie, podczas Uroczystej Gali. W zamian, utalentowanym 32 sportowcom, wyrazy uznania w imieniu Wójta Gminy Gorlice, składała Pani Dyrektor Wioletta Podsadowska. W krótkim przemówieniu Pani Dyrektor gratulowała nauczycielom wychowania fizycznego oraz nagrodzonym uczniom osiągniętych wyników. Podkreśliła również, bardzo ważną rolę sportu w życiu człowieka oraz jego pozytywny wpływ na rozwijanie charakteru i więzi społecznych. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, listy gratulacyjne dla rodziców oraz vouchery na zakup sprzętu sportowego.
Dodatkowo przy tej okazji zostali wyróżnieni zwycięzcy Ekumenicznego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbywał się w naszej szkole na przełomie września i października 2020 roku. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami, dodatkowo każdy finalista otrzymał okolicznościowy dyplom, medal oraz nagrodę rzeczową.
Wszystkim wyróżnionym sportowcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji sportowych pasji.

Autor: S. Gorzkowicz