Wycieczka do Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena”

Klasy IIa i IIIa wybrały się na jesienną wycieczkę do Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach. Po dotarciu na miejsce, wszyscy uczestnicy byli pozytywnie zaskoczeni malowniczym położeniem tego miejsca oraz pięknymi widokami, które mogliśmy zobaczyć z wieży widokowej… Na miejscu mieliśmy okazję zapoznać się z historią Gorlickiego Zagłębia Przemysłu Naftowego. Zwiedzając skansen dzieci zobaczyły rekonstrukcję wypływu oleju skalnego, oprócz tego zapoznały się z funkcjonowaniem poszczególnych urządzeń do wydobywania ropy naftowej. Dużą atrakcją dla najmłodszych okazały się eksponaty znajdujące się w części wiertniczej, a mianowicie szyb z drewnianą wieżą wiertniczo – widokową, na którą wszyscy chętnie weszli oraz kuźnia. Po interesującym zwiedzaniu mogliśmy skosztować pysznej kiełbaski z grilla. Szczególnym punktem naszej wycieczki okazały się zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu. Chłopcy rozegrali emocjonujący mecz piłki nożnej. Wiele radości sprawiły nam także: gra w zbijaka, bule i w badmintona. Było super! aż smutno było wyjeżdżać z tak pięknego i ciekawego miejsca. Z pewnością jeszcze tam wrócimy.

Autorzy: B. Janek, M. Urban