Dzień Europejski

Dzień Europejski obchodzony jest 9 maja przez wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. Ze względu na panującą obecnie sytuację pandemiczną forma obchodów tegorocznego Dnia Europejskiego była odmienna (zdalna). W naszej szkole obchody Dnia Europejskiego zaplanowane zostały na 7 maja (piątek) i przyjęły formę konkursu podzielonego na dwie kategorie wiekowe – uczniowie klas 4-6 mieli przygotować plakat lub prezentację multimedialną na temat przydzielonego im kraju członkowskiego, zaś reprezentanci klas 7-8 wzięli udział w Quizie Wiedzy o Unii Europejskiej.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat Unii Europejskiej i krajów członkowskich, kształtowanie tożsamości narodowej uczniów oraz aktywizowanie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji. Uczniom biorącym udział w konkursach zostały wcześniej udostępnione materiały źródłowe.

Ze względu na dużą liczebność prac konkursowych organizatorzy zdecydowali przyznać nagrody za pierwsze trzy miejsca w trzech kategoriach: plakat, prezentacja multimedialna oraz quiz. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom.

Wyniki konkursów:

Plakat :

1 miejsce – Ilona Kandler

2 miejsce – Paulina Matusik

3 miejsce – Marta Pabisz

Prezentacja multimedialna:

1 miejsce – Tadeusz Przybycień  (zobacz prezentację)

2 miejsce – Stanisław Musz   (zobacz prezentację)

3 miejsce – Mateusz Kozioł, Miłosz Kosiba, Mikołaj Horowicz  (zobacz prezentację)

Quiz Wiedzy o Unii Europejskiej:

1 miejsce –  Dominika Mituś  (20/20p)

1 miejsce – Karol Musz    (20/20p)

2 miejsce – Eryk Potok   (19/20p)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział oraz wspaniałe prace konkursowe. Jako organizatorki miałyśmy trudne zadanie, ponieważ Wasze prace były ciekawe, zawierały  ważne informacje, jak również mnóstwo ciekawostek, a smaczku dodawały im piękne ilustracje.

Rozdanie nagród i dyplomów zaplanowane jest na początek czerwca.

Dziękujemy i pozdrawiamy ☺

Izabela Śliwa, Alicja Pufka