Wyprawa naukowa do… Krakowa

17 maja członkowie i sympatycy Klubu Młodego Astronoma udali się na wykład popularnonaukowy: „Grawitacja, czarne dziury i inne ciekawe przypadki”  w Instytucie Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wykład był przeplatany szeregiem doświadczeń oraz zakładał ścisłą współpracę uczestników z prowadzącym. Przed wykładem Klubowicze zwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie zaznajomili się z polską historią lotnictwa, oglądnęli szereg samolotów, helikopterów a także zwrócili uwagę na ewolucję budowy silników odrzutowych – bezpośrednio je oglądając. Natomiast w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema uczniowie mogli samodzielnie wykonać ciekawe doświadczenia, sprawdzając na sobie różnorodne oddziaływania i prawa fizyczne, ucząc się poprzez zabawę. Z wyprawy naukowej wszyscy wrócili  bardzo zadowoleni.