Wizyta księdza biskupa

W poniedziałek 20 maja społeczność szkolna miała okazję spotkać się z księdzem biskupem odbywającym wizytację kanoniczną w parafii pw. NNMP w Gorlicach.

Po powitaniu ksiądz biskup wysłuchał krótkiego sprawozdania z działań szkoły, zwłaszcza w zakresie uwrażliwiania dzieci i młodzieży na szerzenie dobra i wychowania do pokoju, wynikających z troski o przyszłe pokolenia, a zgodnych z nauczaniem naszego Patrona – Jana Pawła II. Ksiądz biskup zwrócił uwagę młodych na wzór błogosławionego nastolatka – Carlo Acutisa, który zmarł w 2006 roku, a został beatyfikowany w 2020 roku. Życie Carla – gracza, programisty komputerowego, który kochał piłkę nożną i Eucharystię, uczniowie będą mogli lepiej poznać dzięki książce o ich włoskim rówieśniku, którą ksiądz biskup podarował szkole. Wizyta przebiegła w atmosferze wzajemnego szacunku oraz radości z możliwości choćby krótkiego spotkania.