Wycieczka w Tatry

12 kwietnia Szkolne Koło Turystyczne w Stróżówce zorganizowało wyjazd do stolicy polskich gór – Zakopanego, by odbyć wędrówkę pięknymi szlakami tatrzańskimi.

Zdjęcie uczniów w Tatrach

Uczniowie z pięciu różnych klas – miłośnicy gór wybrali się niebieskim szklakiem na Polanę Kalatówki. Trasa, która prowadziła przez Kuźnice, nazwana jest Drogą Brata Alberta. Wędrując szklakiem zobaczyliśmy  m.in. Pustelnię Brata Alberta i klasztor Albertynek. U celu podróży czekały na nas piękne Kalatówki (nawet można było zobaczyć słynne krokusy), gdzie uczniowie zobaczyli prawdziwe Schronisko PTTK oraz cudowne widoki na Kasprowy Wierch i Giewont. Uczniowie ze Stróżówki wspięli się na ok. 1160 m. n. p. m. Była to pierwsza wyprawa w Tatry, ale na pewno nie ostatnia.