Wycieczka do Rzeszowa

przyg. Julia, kl. 7a (KMR), fot. Antonina, kl. 7a (KMR)

W piątek 29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Uczestnicy zwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki “Łukasiewicz”, Rzeszowskie Piwnice i obejrzeli przedstawienie pt. “Włosy Mamy”.

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Spektakl był bardzo ciekawy i ukazywał cudowną relację matki z córką. Uczniowie wzięli też udział w różnych zabawach edukacyjnych w Centrum Nauki “Łukasiewicz”. Każdy znalazł coś dla siebie, ponieważ Centrum skrywa wiele ciekawych eksponatów, dzięki którym można uczyć się przez zabawę. Wchodząc na ostatnie piętro w budynku nauki, można było dostrzec starty samolotów oraz ich lądowanie. Po długiej i udanej zabawie, uczniowie ruszyli rynkiem miasta do bardzo ciekawego miejsca, jakim są Rzeszowskie Piwnice. Z piwnicami wiąże się bardzo ciekawa historia, która zachwyci każdego, a którą mieliśmy okazję poznać. Przed zwiedzaniem Piwnic młodzież obejrzała krótki film o samym mieście oraz jego historii. W Piwnicach odbyły się również konkurencje, dzięki którym można było zdobywać dukaty i rywalizować między sobą. Po wyjściu z Piwnic uczniowie udali się na słodką przekąskę, czyli na lody. Po krótkim odpoczynku wszyscy wsiedli do autobusu, wrócić do domu.