Wycieczka do Nowego Sącza i Krynicy

20 października 2022 r najmłodsi uczniowie szkoły mieli okazję poznać historię naszego regionu w czasie wycieczki do Nowego Sącza i Krynicy. Wyjazd odbył się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Celem wyjazdu było rozbudzanie u dzieci zainteresowań historią regionu, dorobkiem minionych pokoleń, popularyzowanie tematyki związanej z regionalnym dziedzictwem kulturowym, promowanie pieszej turystyki.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania skansenu Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Poznaliśmy tam codzienne życie mieszkańców dawnego prowincjonalnego miasteczka. W Krynicy przy pięknej pogodzie i urokach kolorowej jesieni spacerowaliśmy po ogrodach sensorycznych. Oddziaływały one na nasze zmysły, więzi koleżeńskie. Spacer Krynickim deptakiem i opowieść przewodnika pozwoliła nam poznać osobę wielkiego Polaka kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mieliśmy również czas na zakup pamiątek i okazjonalnych pocztówek.

przyg. B. Janek