Wycieczka do Inwałdu i Wadowic

Wczesnym rankiem 13 października uczniowie klas 1-3 wyruszyli na wycieczkę do Inwałdu i Wadowic. Wyjazd odbył się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Pierwszym etapem wycieczki był Inwałd, gdzie dzieci mogły skorzystać z różnych atrakcji. Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili Park Miniatur. Zobaczyli około 50 modeli miniatur najsławniejszych cudów architektonicznych świata m. in. Akropol, Bazylikę św. Piotra, Mur Chiński, Statuę Wolności, Krzywą Wieżę w Pizie, Wieżę Eiffla. Dużo radości dzieciom sprawiła zabawa w Lunaparku. Rollercoaster, samochody, dom strachu, kino 5D, piramida, karuzela, beczki wprawiły najmłodszych w ruch i pozytywne emocje. Kolejno uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem udali się kamienistą drogą do Warowni, gdzie zobaczyli otoczony drewnianymi balami ogród średniowieczny i poznali jego historię. Po zwiedzaniu Warowni był obiad, zakup pamiątek i wyjazd do Wadowic.

Na miejscu, w oczekiwaniu na wstęp do muzeum nie mogło zabraknąć „papieskiej kremówki”. Ostatnim punktem wycieczki, ale jakże wzruszającym były odwiedziny Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. To wspaniałe, nowoczesne i pełne multimediów muzeum wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Tu, w bardzo ciekawy sposób, przechodząc przez poszczególne pomieszczenia poznaliśmy życie Papieża Polaka od kołyski do kanonizacji. 

Dumni z Jana Pawła II, Papieża Polaka, naszego patrona, zainspirowani jego życiem powróciliśmy do Stróżówki.

Podczas wycieczki uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o świecie oraz wzmocnili pozytywne relacje koleżeńskie.

przyg. L. Szydłowska