Święto Komisji Edukacji Narodowej

PASOWANIE NA UCZNIA

14 października w dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na ucznia. W pasowaniu uczestniczyli nauczyciele, uczniowie oraz rodzice pasowanych uczniów.

Dokumentacja fotograficzna oraz nagłośnienie uroczystości z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Uczniowie klasy pierwszej pod opieką pani Bogusławy Janek przygotowali piękny występ, po którym odbyło się uroczyste ślubowanie. Następnie miało miejsce pasowanie każdego pierwszoklasisty przez panią dyrektor Wiolettę Podsadowską na ucznia szkoły podstawowej. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał spersonalizowany prezent przygotowany przez rodziców.

Najmłodsi, ale już pełnoprawni członkowie naszej społeczności, podzielili się z nami – reporterami działającymi w Klubie Młodego Reportera – odczuciami, które towarzyszyły im podczas całej uroczystości. W krótkich, przeprowadzonych przez nas wywiadach stwierdzili, że przygotowania do dzisiejszego dnia były długie, ale są zadowoleni z ich efektów. Podobały im się czapeczki, które dostali, a ołówek ważył niewiele, mimo że wyglądał na ciężki. Rozmawiałyśmy także z wychowawczynią bohaterów dzisiejszego pasowania – panią Bogusławą Janek, która wyraziła szczere zadowolenie ze swoich podopiecznych, chociaż jak stwierdziła:. Początki były trudniejsze, ale później szło coraz lepiej, dużo ćwiczyli. Grupa była dobrze przygotowana.. Równie ciepło o uroczystości wypowiadali się dumni rodzice pasowanych pierwszaków. Jedna z mam powiedziała nam, że występ był bardzo emocjonujący i do zapamiętania. Pozostali rodzice również odebrali przedstawienie bardzo pozytywnie, w czym upewnił nas kolejny rozmówca.

Pierwszoklasistom życzymy, aby każdy dzień w szkole przynosił wyłącznie radość.

przyg. KRM – Paulina i Lena (klasa 8a) oraz Ilona (klasa 8b)