Wycieczka do grodu Kraka

W słoneczną środę 12 października uczniowie klas ósmych i siódmej pojechali do Krakowa. Wyjazd odbył się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę.

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Pierwszym punktem wycieczki była nauka poprzez zabawę w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdowały się urządzenia, których zadaniem było pobudzić naszych uczniów do myślenia i uczyć, ale również bawić. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy mógł wzbogać swoją wiedzę o otaczającym go świecie.

Aktywność na świeżym powietrzu sprawiła, że każdy ze smakiem zjadł obiad, po którym nastąpił spacer na Rynek Główny w Krakowie. Tutaj wycieczkowicze zwiedzili Sukiennice, podziwiali Kościół Mariacki i zrobili pamiątkową fotkę pod najbardziej znanym pomnikiem Adama Mickiewicza.

Kolejną atrakcją pobytu w dawnej stolicy Polski było zwiedzanie nietypowego Muzeum Krakowa – Rynku Podziemnego, gdzie uczestnicy wyjazdu przeżyli fascynującą podróż przez karty historii. Fantastyczna ekspozycja zlokalizowana pod Rynkiem Głównym, a łącząca w oryginalny sposób ślady przeszłości z technologią XXI wieku, wprowadziła nastolatków w zupełnie inną rzeczywistość. Uczniowie wtopili się w tłum zwykłych mieszkańców Krakowa – kupców i rzemieślników. Poznali troski, radości i warunki ich codziennego życia. Mieli też okazję wybić w tradycyjny sposób pamiątkową monetę, a po wyjściu na powierzchnię zakupić inne pamiątki związane z grodem Kraka.

przyg. K. Nowak, B. Ludwin (tekst) oraz Patryk i Adam z klasy 8b (KMR, materiał fotograficzny)