Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia

7 października nasza szkoła uczestniczyła w obchodach  XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym dniu klasy IV – V konkurowały w znajomości tabliczki mnożenia, ale musiały się przy tym wykazać również sprawnością fizyczną.

Dzień Tabliczki Mnożenia ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, w przyjemny i niecodzienny sposób. W naszej szkole   odbył się konkurs pomiędzy klasami IV i V,  dotyczący znajomości tabliczki mnożenia. Konkurs wymagał od uczniów sprawności nie tyko umysłowej ale również fizycznej. Przedstawiciele poszczególnych klas rywalizowali w dyscyplinach sportowych takich jak: skakanie na skakance, kozłowanie piłki do kosza, odbijanie piłki siatkowej oraz trafianie do bramki piłeczką, z wykorzystaniem kija do unihokeja. Równocześnie uczniowie musieli bezbłędnie odpowiadać na pytania zadawane przez członków Jury dotyczące tabliczki mnożenia. Walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie I miejsce i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia wywalczyła klasa V b. Kolejne miejsca uzyskały klasy:  IV b, IV a i V a. W konkursie na najładniejszą pracę plastyczną dotyczącą tematyki Konkursu zdobył zespół z klasy V a: Wiktoria Tacyn i Gabriela Wszołek. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi i dużego zaangażowania. Do zobaczenia za rok! 

przyg. M. Tenerowicz