W listopadzie dbamy o stróżowskie cmentarze

przyg. S. Tutko, M. Tenerowicz

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć…

Tradycyjnie w listopadzie uczniowie szkoły odwiedzają cmentarze z okresu I wojny światowej na terenie Stróżówki. Porządkują groby i zapalają światło jako znak pamięci o ofiarach wojny…

Odwiedziny cmentarzy przez uczniów klas 1-3

Jak co roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej upamiętniają Dzień Wszystkich Świętych wizytami na okolicznych cmentarzach. Pod opieką wychowawczyń dzieci poznają historię Polski i naszego regionu, odwiedzając cmentarze będące tragiczną pamiątką po działaniach wojennych z początku XX wieku oraz cmentarz parafialny w Gorlicach. Dzieci uczciły pamięć bohaterów wojennych obejmując ich modlitwą i zapalając znicze na ich mogiłach. 


Odwiedziny cmentarzy przez uczniów klas 4-8

Uczniowie klasy 5a udali się na pobliski cmentarz nr 94 z okresu I wojny światowej, aby chwilą zadumy, krótką modlitwą, zapaleniem lampki uczcić pamięć tych, którzy stracili życie w zawierusze wojennej. Uczniowie uprzątnęli groby z opadłych  liści i pozostałości po wypalonych lampkach.