Udział w warsztatach historycznych

W środę, 17 kwietnia, uczniowie klasy 6b wzięli udział w interesującej lekcji historii w Muzeum Regionalnym w Gorlicach. Kustosz muzeum poprowadziła warsztaty edukacyjne na temat przebiegu i skutków Bitwy pod Gorlicami,

Słynna bitwa rozegrała się na naszym terenie 2 maja 1915 roku podczas I wojny światowej i wpłynęła znacząco na dalsze losy wojny. Miasto, znajdujące się na samej linii frontu, zostało podczas bitwy doszczętnie zniszczone. 

Uczniowie obejrzeli ciekawe zbiory broni, umundurowania, numizmatów i dokumentów z tego okresu oraz zapoznali się z makietą bitwy pod Gorlicami. Interesująca była również wizyta w salonie figur woskowych najważniejszych postaci tej operacji wojennej.

Zainstalowana na początku zajęć na smartfonach aplikacja muzeum „Apka – bank informacji”, pozwoliła na czynny udział uczniów w zwiedzaniu i rozwiązywaniu  interaktywnych zadań i zagadek. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Było to ekscytujące spotkanie z jakże ważną, zwłaszcza dla nas mieszkańców Gorlic, historią.