Młody talent z naszej szkoły triumfuje w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Liturgicznej

W IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej, która odbyła się w Krakowie, nasza szkoła miała powody do dumy. Tadeusz Przybycień, uczeń klasy 8, zdobył pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych, demonstrując niezwykłą wiedzę na temat liturgii i tradycji kościelnych.

Uczniowie z dyplomami

Konkurs, który przyciągnął 1193 uczestników z całej Polski, miał na celu pogłębienie wiedzy liturgicznej wśród młodzieży. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach – młodszej dla uczniów szkół podstawowych oraz starszej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawody składały się z kilku etapów, w których uczestnicy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin, takich jak Mszał Rzymski dla diecezji polskich, Katechizm Kościoła Katolickiego, czy encykliki papieskie.

Tadeusz nie był jedynym uczniem naszej szkoły, który doszedł do finału. Marcel Jajko również wykazał się znakomitą znajomością materiału, co pozwoliło mu na zakwalifikowanie się do finałowej rundy. Obaj chłopcy przygotowywali się pod czujnym okiem ks. Stanisława Ziajora, który jest opiekunem ministrantów w naszej parafii. Jego prowadzenie nie tylko pomogło im solidnie przygotować się do konkursu, ale również umożliwiło im lepsze zrozumienie złożoności liturgii i jej znaczenia w życiu codziennym.

Warto również wspomnieć, że konkurs cieszył się wsparciem Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, co dodatkowo podkreśla jego znaczenie i prestiż. Gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom, którzy podjęli to wyzwanie.

Nasza społeczność szkolna jest niezmiernie dumna z osiągnięć Tadeusza i Marcela. Ich sukcesy dowodzą, że ciężka praca, dedykacja i pasja do nauki przynoszą wymierne efekty. Oczekujemy dalszych sukcesów od naszych utalentowanych uczniów w przyszłych edycjach konkursu.