Majowe świętowanie

Wiwat maj! Trzeci maj!

Majowe rocznice w szkole uczciliśmy śpiewem okolicznościowych pieśni, pamiętając słowa Oskara Kolberga, który stwierdził „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć…”

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. W pierwszych dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi, Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja oraz wspominamy także rocznicę bitwy pod Gorlicami.

29 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert z okazji zbliżającej się 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Każda z klas zaprezentowała jeden utwór o tematyce patriotycznej. Ze sceny zabrzmiały między innymi pieśni, takie jak: „Witaj, majowa jutrzenko”, „Polonez trzeciego maja” oraz „Rota”. Utwory te towarzyszyły Polakom w czasach niewoli, a później w odbudowie kraju. Przypominają, by pielęgnować wartości i tradycje, o które tak ciężko walczyli nasi przodkowie. Po krótkim przypomnieniu majowych wydarzeń ważnych w historii Polski, każda z klas zaprezentowała przed społecznością szkolną inną, patriotyczną pieśń. Oczywiście dominowały biało-czerwone barwy, odświętne stroje, flagi, kwiaty, kotyliony…. Uroczystość została zakończona efektownym tańcem z flagami w wykonaniu uczennic z klas 7b, 7a i 6b.