Udział w 79 Misji projektu Sally Ride Earthkam

Członkowie Klubu Młodego Astronoma wzięli udział w kolejnej 79 Misji projektu Sally Ride Earthkam, koordynowanego przez NASA. Uczniowie zgłosili propozycje wykonania z orbity fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi.

Nazwa projektu pochodzi od nazwiska  nieżyjącej już amerykańskiej astronautki Sally. W ramach projektu uczniowie z całego świata mogą zgłaszać propozycje wykonania z orbity fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi. Zgłoszenia te są przekazywane do kamery pracującej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), która po wykonaniu zdjęć przekazuje  je na Ziemię. Uczniowie mogą  je oglądać i analizować poprzez witrynę internetową projektu. Nasza szkoła już po raz 19 uczestniczy w tym projekcie. Tym razem udało się uchwycić również przelot sztucznego satelity oraz fragment samej Stacji Kosmicznej. Prezentujemy wybrane zdjęcia zamówione przez członków Klubu.

przyg. M. Tenerowicz