Święto Komisji Edukacji Narodowej

przyg. Marta, kl 7a (KMR)

Pasowanie na ucznia

W piątek 13 października, w przeddzień Święta Komisji Edukacji Narodowej odbyło się w szkole uroczyste pasowanie na ucznia. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności, by przekonać społeczność szkolną, że zasługują na miano ucznia.

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Wydarzenie to tradycyjnie rozpoczęła Pani Dyrektor Wioletta Podsadowska. W obecności pocztu sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn narodowy oraz hymn szkoły. Następnie ten, i tak już słoneczny, dzień rozjaśnił jeszcze bardziej wesoły śpiew i taniec nowych uczniów. Tym razem na scenę wjechał pociąg, zabierając dzieci na przystanki wiedzy z różnych dziedzin. Pod opieką małych kolejarzy maszyna odwiedzała między innymi stacje: plastyczną, muzyczną, wychowania fizycznego, przyrodniczą i matematyczną. Przed oficjalnym pasowaniem pierwszoklasiści zachwycili nas swoim występem. Zaraz po nim Pani Dyrektor pasowała okazjonalnym ołówkiem każdego z osobna na ucznia naszej szkoły. Zaliczenie w poczet uczniów zostało przypieczętowane Medalami Pierwszoklasisty i małymi upominkami. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia krótko skomentowała wychowawczyni: „Było ciężko, ale efekt jest ładny”. Na zakończenie uroczystości odbyła się krótka prezentacja przygotowana przez uczniów klas ósmych,dotycząca Święta komisji Edukacji Narodowej. Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce! Oby zawsze wyglądali tak radośnie jak w tym dniu.