Światowy Dzień Drzewa

przyg. A. Turska

10 października uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą mieli przyjemność uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Drzewa zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach w ramach projektu “Zielona Klasa w Dechę!”. 

W ramach obchodów odbyło się spotkanie ze stolarzem, a doświadczeniem związanym z zawodem i pracą stolarza podzielił się z nami Pan Jan Przybylski, wójt Gminy Gorlice. Wysłuchaliśmy również prelekcji leśniczych: Pani Sylwii Podolskiej i Pana Piotra Słody, pracowników Nadleśnictwa Gorlice na temat gospodarki leśnej. Poza tym odbył się mini koncert z wykorzystaniem instrumentów drewnianych. Na zakończenie spotkania każda klasa nadała imię swojemu drzewu i umotywowała wybór. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Pani Dyrektor dr Iwony Jamro za zaproszenie i umożliwienie integracji międzyszkolnej.