Słodka wycieczka do Muzeum Lizaka

23 lutego klasy 4a i 4b odwiedziły Muzeum Lizaka w Jaśle. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od otrzymania  pamiątkowej pieczątki  jako biletu wstępu do muzeum.

Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała ich produkcja na przestrzeni lat. Dzieci zobaczyły różne eksponaty maszyn wykorzystywane w produkcji słodkości. Mogły również popróbować różnych rodzajów cukrów, powąchać aromatów, stosowanych w produkcji słodyczy. Największym jednak zainteresowaniem cieszył  się proces wyrabiania własnego lizaka. Przez dłuższą chwilę patrzyliśmy, jak pani pięknie wyrabia karmelizowaną gorącą masę, a następnie wszyscy próbowaliśmy stworzyć własne małe i słodkie arcydzieła. Nasz pobyt w Muzeum zakończyliśmy w sklepiku ze słodkościami.
To była bardzo ciekawa i słodka wycieczka.

przyg. A. Siarkowicz