Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu  (DBI)  uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w lekcjach prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI. W ciekawy sposób, współpracując z prowadzącymi oraz licznymi uczniami z całej Polski, dowiedzieli się między innymi, jak odróżnić fake od newsa.

W czasie lekcji uczniowie nie tylko słuchali o bańce informacyjnej czy wayback machinie, ale mieli też czas na rozmowę oraz udzielanie odpowiedzi na pytania prowadzącego. Ważne elementy lekcji kończyły się krótką „kontrolką”, co uczniowie zapamiętali z omawianych zagadnień – odpowiadali na pytania, a ich odpowiedzi pokazywały się na żywo na wykresach na ekranie. W ten atrakcyjny, nowatorski sposób młodzież miała możliwość poznania lub utrwalenia wiedzy o tym, jak bronić się przez zalewem nieprawdziwych informacji w sieci.

przyg. B. Ludwin