Przedstawienie bożonarodzeniowe

Do szopy, do szopy wszyscy, kto ogrzać pragnie ręce, z darami, z darami, z darami, by odtajało serce…

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w ostatnim dniu nauki, uczniowie klas 2 i 4 przygotowali jasełka, które obejrzała cała społeczność szkolna.

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

22 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Podczas występu widownia zapoznała się z historią narodzenia Dzieciątka Bożego. Przedstawienie nawiązywało nie tylko do tradycyjnych jasełek, ale również do literatury dziecięcej. Mali artyści przebrali się za znanych bohaterów bajek, takich jak Jaś i Małgosia, Rybak, Calineczka czy Kopciuszek, by złożyć pokłon narodzonemu w stajence Dzieciątku. Spektakl był wzbogacony polskimi kolędami i pastorałkami.

Po występie uczniów grono pedagogiczne złożyło swoim wychowankom i ich rodzinom nietypowe świąteczne życzenia – nauczyciele zaśpiewali dla nich pastorałkę zatytułowaną „Złota Jerozolima”. Na koniec przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, a następnie pani dyrektor Wioletta Podsadowska złożyli wszystkim serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt oraz Nowego Roku. W radosnej świątecznej atmosferze wszyscy rozeszli się do domów, by teraz świętować w gronie najbliższych.

przyg. KMR – Mateusz Bawołek i Łukasz Piecuch (8a)