Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w Polsce obchodzony jest 30 września. Z tej okazji żeńska część społeczności szkolnej przygotowała chłopcom miłe niespodzianki. Każda klasa obchodziła święto chłopców w wybrany przez siebie sposób.

Klasa 8b we wtorek 27 września wybrała się do kina Kolory na film p.t. „Orlęta. Grodno’39.”    Był to prezent dziewczyn tej klasy dla chłopców z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka.    Film okazał się dobrą lekcją historii. Uczniowie z seansu wyszli zadumani.  Na koniec świętowania Dnia Chłopaka uczniowie poszli na pizzę do restauracji Chilii. Z uśmiechami na twarzy wszyscy wrócili do szkoły na kolejne dwie lekcje historii. Niestety był to ostatni Dzień Chłopaka w takim składzie. Za rok każdy będzie w innej szkole.

przyg. K. Nowak


W klasach czwartych Dzień Chłopaka przebiegł pod znakiem X Muzy. W przeddzień 29 września uczniowie wybrali się do kina Kolory na film przygodowo-komediowy „Tedi -Szmaragdowa tablica”. Film wszystkim uczniom bardzo się podobał. Dodatkowo 30 września chłopcy zostali obdarowani breloczkami ze swoimi imionami oraz koleżanki złożyły im życzenia.

przyg. M. Tenerowicz


Uczniowie klas 6a i 6b oraz klasy 7 wybrali się do kina Kolory na film „Dywizjon 303”. Film to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

Po edukacji historycznej przyszedł czas na integrację między-klasowa przy pizzy . Uczniowie bawili się dobrze i dzielili wrażeniami po seansie.

przyg. A. Mikołajczyk