Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09.2022 r. w obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytali nauczyciele, uczniowie, wolontariusze. W szkolnych klasach, w bibliotece czy w świetlicy szkolnej rozlegały się słowa opowieści ze szkolnych lektur, legend, baśni i bajek…

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.  Z tej okazji na czwartkowych  lekcjach w klasach 4-8 nauczyciele poloniści oraz uczniowie czytali na głos fragmenty lektur i innych ciekawych książek, zakupionych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3.

Do najmłodszych natomiast udały się uczennice klasy 6a – Emilka i Justynka, które czytały fragmenty przygód dobrze znanego wszystkim dzieciom Franklina. Niewątpliwie książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijające wyobraźnię, pamięć, poszerzające słownictwo oraz przede wszystkim pozwalające przeżywać wspaniałe przygody i emocje.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji czytelniczej serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jak najczęstszego czytania w domowym zaciszu z najbliższymi, korzystając z księgozbioru naszej biblioteki.

przyg. A. Siarkowicz i B. Ludwin