Muzeum Lizaka i warsztaty robienia pizzy

6 marca 2024 roku, klasa 2 zwiedziła Muzeum Lizaka w Jaśle oraz uczestniczyła w warsztatach robienia pizzy. Uczniowie mogli dużo dowiedzieć się o historii i  procesie powstawania lizaków…

Dzieci przygotowują pizzę.

Poznali proces produkcji lizaków począwszy od posmakowania różnych rodzajów cukrów, poprzez wybór odpowiedniego aromatu, aż do sposobów mieszania kolorów i formowania wszelkiego rodzaju kształtów swoich słodkości. Poza mnogością kolorów, niezwykłe wrażenie na grupie zrobiły maszyny używane do tworzenia słodyczy. Z równie wielkim entuzjazmem spotkały się warsztaty robienia pizzy, na których każdy mógł choć na chwilę stać się szefem kuchni
i stworzyć własną, niepowtarzalną, włoską kompozycję smakową, dedykowaną indywidualnymi preferencjami. Dzień możemy zaliczyć do udanych i życzymy sobie więcej takich, wspaniałych wyjazdów 😊