Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Celem tego święta jest rozpowszechnianie literatury dziecięcej oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W ramach obchodów tego święta klasa 4b uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach.

2 kwietnia to dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę do spraw Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Przy okazji  warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcanie rodziców, opiekunów do czytania książek swoim pociechom. W ramach obchodów tego święta klasa 4b uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Stanisława Gabryela w Gorlicach. Uczniowie wysłuchali fantastycznej książki Iwony Chmielewskiej „ Cztery zwykłe miski” która ukazała połączenie minimalistycznego tekstu z piękną w swej prostocie ilustracją. Następnie czwartoklasiści rozwiązywali zagadki, quizy i rebusy. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali zakładki do książek techniką decoupage. Bardzo dziękujemy Paniom bibliotekarkom za spotkanie, które upłynęło w radosnej i pouczającej atmosferze.