Konkurs na Doświadczenie Uczniowskie z Fizyki

 „Wszystko, co nie jest w fizyce zakazane, jest obowiązkowe.“
Murray Gell-Mann amerykański fizyk 1929 – 2019

3 marca odbył się, po raz kolejny,  Szkolny Konkurs na Doświadczenie Uczniowskie z Fizyki, skierowany do uczniów klas VII i VIII. Uczniowie w swoich doświadczeniach zaprezentowali różnorodną tematykę. Prezentowali tańczące rodzynki, tornado w butelce, tęczę w szklance…

A także lampę lawę, lewitujące bańki mydlane, wulkan, wykorzystanie elektromagnesu, gaszenie płonących świeczek dwutlenkiem węgla, prezentowanie oporów powietrza oraz dowody na istnienie ciśnienia atmosferycznego, powstawanie „srebrnego jajka” a nawet prezentacja oscylografów, czyli jak zobaczyć dźwięk. Jury w składzie Panie: Marzena Tenerowicz (inicjatorka konkursu ), Kinga Nowak, Anna Wójcik, Adriana Mikołajczyk bardzo wnikliwie analizowały zgłoszone i zaprezentowane doświadczenia. Wyniki konkursu:

 I miejsca (ex aequo): Paulina Matusik, kl. VIII a oraz Agata Bochenek i Martyna Kotowicz, kl. VIII b

II miejsce Łukasz Piecuch kl. VIII a

III miejsca (ex aequo ): Ilona Makowiecka, kl. VIII b oraz Arkadiusz Zych i Mariusz Pietrusza, kl. VIII a

Wyróżnienia : 1. Anna Dusza kl. VII, 2. Tadeusz Przybycień kl. VII, 3. Patryk Wojnarski i Mateusz Kozioł kl. VIII b.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

przyg. M. Tenerowicz