Jesienne wycieczki – Żarnowiec i Krosno

przyg. Sabina Tutko

26 września uczniowie klas 2 i 3 odwiedzili Szkołę Ludową w Żarnowcu oraz Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Odbyli „lekcję” w odtworzonej izbie lekcyjnej z drugiej połowy XIX wieku oraz uczestniczyli w pokazie ręcznego formowania szkła…

Wycieczka była pełną wrażeń i niezapomnianych emocji, Pierwszym punktem programu było odbycie „lekcji” w odtworzonej izbie lekcyjnej z drugiej połowy XIX wieku, wyposażonej w ławki szkolne i przybory do pisania, charakterystyczne dla tego okresu. Dzieci mogły więc osobiście zmierzyć się z kaligrafią, w czym pomocne okazały się pióra i kałamarze. Dzieci mogły więc osobiście zmierzyć się z kaligrafią, w czym pomocne okazały się pióra i kałamarze. 

Druga część wycieczki to podróż szklanym szlakiem przez krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła.  Uczniowie mieli okazję oglądać wystawy tematyczne, dotyczące szklanych wyrobów, uczestniczyć w pokazie ręcznego formowania szkła, czy też poznać pracę zdobników szkła, pracujących różnymi metodami i technikami. Dodatkową atrakcją w tym niesamowitym miejscu była możliwość wybicia własnego, szklanego medalu oraz malowanie własnych obrazów na szkle.