Jesienne wycieczki – Jasło

przyg. M. Tenerowicz

Czym jest GeN?

27 września uczniowie klas 5a i 6a wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Generatora Nauki w Jaśle. Uczniowie poznawali sposoby wytwarzania energii, działania kamery termowizyjnej, wybrali się nawet na Marsa oraz w głąb Układu Słonecznego…

 Czym jest Generator Nauki? To wspólna przestrzeń, która sprzyja aktywnej i twórczej pracy nie tylko uczniów. To miejsce gdzie poprzez zabawę, samodzielne wykonywanie doświadczeń, nie tylko fizycznych, biologicznych, matematycznych  czy chemicznych można pogłębić swoją wiedzę lub czegoś nowego się nauczyć, doświadczyć. Uczniowie bawili się świetnie. Nauka poprzez zabawę to główny cel tego miejsca. Uczniowie poznawali sposoby wytwarzania energii, działania kamery termowizyjnej, wybrali się nawet na Marsa oraz w głąb Układu Słonecznego. Mogli także zapoznać się z florą mórz i oceanów, poznać życie mrówek czy pszczół. Różnorodność zajęć w Generatorze Nauki była ogromna. Uczniowie mogli zapoznać się z pracą Mediateki, gdzie czekały na nich gry planszowe, gry komputerowe czy playstation, każdy znalazł coś dla siebie. Na zakończenie wizyty w Jaśle grupa wybrała się na rynek, na lody. To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń! Opiekunami klas były Panie Małgorzata Tarsa, Marzena Tenerowicz i Pan Robert Romańczyk.