Jesienne wycieczki – rajd do Skansenu „Magdalena”

przyg. B. Janek z wychowankami

W słoneczny wrześniowy dzień uczniowie klasy 2 wybrali się na jesienną wycieczkę do Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach. Zwiedzając skansen, mieli okazję zapoznać się z historią Gorlickiego Zagłębia Przemysłu Naftowego….

Zobaczyliśmy rekonstrukcję wypływu oleju skalnego. Zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem poszczególnych urządzeń do wydobywania ropy naftowej. Dużą atrakcją okazały się eksponaty znajdujące się w części wiertniczej oraz kuźnia. Po zwiedzaniu mogliśmy skosztować pysznej kiełbaski z grilla oraz szarpanego chlebka przygotowanego przez rodziców. Szczególnym punktem naszej wycieczki okazały się zabawy i gry na świeżym powietrzu. 

Było super! aż smutno było opuszczać tak piękne i ciekawego miejsce.  Z pewnością jeszcze tam wrócimy.