Dzień Rodziny w klasach 4 -8

Z okazji Dania Rodziny uczniowie z klas 4 – 8 zaprosili rodziców do wspólnych wycieczek, wyjść, na ogniska i rozgrywki sportowe…. W czasie wspólnej zabawy dzieci zacieśniły więzi koleżeńskie, rodzice mieli możliwość zintegrować się między sobą…

klasa 4

W piękną, słoneczną środę uczniowie klasy 4 wraz z rodzicami udali się do Hacjendy Alpaka w miejscowości Ubiad w ramach obchodów Dnia Rodziny. Była to świetna zabawa połączona z edukacją. Uczniowie zobaczyli alpaki, kangury , kapibary i inne egzotyczne zwierzęta. Po zjedzeniu kiełbaski z grilla czwartoklasiści pojechali do Starego Sącza na lody oraz spacer w koronach drzew w leśnym molo. W drodze powrotnej oczywiście wstąpili do Mc Donalds’a. Wycieczka ta dostarczyła wszystkim dzieciom i dorosłym wiele radości i niezapomnianych rodzinnych chwil.


klasy 5a, 5b i 6a

6 czerwca klasy 5a, 5b i 6a świętowały Dzień Rodziny w  Skansenie Przemysłu Naftowego „Magdalena” utworzonego na terenie dawnej kopalni Magdalena w Gorlicach.  Po dotarciu na miejsce, wszyscy uczestnicy byli pozytywnie zaskoczeni malowniczym położeniem tego miejsca. W progach Skansenu przywitał Nas kustosz Pan Kazimierz, który zapoznał Nas z  historią Gorlickiego Zagłębia Przemysłu Naftowego. Zwiedzając skansen dzieci i rodzice zobaczyli  rekonstrukcję wypływu oleju skalnego, oprócz tego zapoznały się z funkcjonowaniem poszczególnych urządzeń do wydobywania ropy naftowej. Dużą atrakcją okazały się eksponaty znajdujące się w części wiertniczej i wiele pamiątek zebranych w części muzealnej. Po zwiedzaniu obiektu czekała na nas przepyszna kiełbaska z grilla i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Szczególnym punktem naszej wycieczki okazały się zabawy na świeżym powietrzu oraz emocjonujący mecz piłki nożnej Rodzice – Uczniowie. Dzieci zacieśniły więzi koleżeńskie, rodzice mieli możliwość zintegrować się między sobą. Było po prostu super! Poczuliśmy już zbliżający się powiew wakacji.