Uroczyste zakończenie Biblijnego Konkursu Tematycznego

W czwartek 6 czerwca 2024 roku miało miejsce uroczyste zakończenie Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”, Podczas gali, uczeń naszej szkoły Tadeusz Przybycień otrzymał zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata oraz nagrodę konkursową. 

Uroczystość odbyła się w Sali Okna Papieskiego w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Rozpoczęto wspólną modlitwą. Następnie laureaci konkursu udali się do Sali Okna Papieskiego, na drugą część spotkania, w której uczestniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz I wicekurator oświaty Artur Pasek. Arcybiskup w przemówieniu podkreślił, że nie zrozumie się kultury europejskiej, świata wartości, których wzrastamy bez znajomości Biblii. Mówił też, że być Europejczykiem, biorąc pod uwagę kontekst tradycji kulturowej to znać Biblię. Następnie pan Artur Pasek, z ramienia Kuratorium Oświaty w Krakowie, pogratulował wszystkim laureatom i podziękował organizatorom konkursu. Potem abp Marek Jędraszewski i wicekurator Artur Pasek wręczyli nagrody laureatom konkursu, a na zakończenie arcybiskup udzielił błogosławieństwa i zachęcił do brania udziału w konkursie w przyszłym roku. 

Warto nadmienić, że w tym roku szkolnym w Biblijnym Konkursie Tematycznym uczestniczyło około 5 tysięcy uczniów z klas 4-8 szkoły podstawowej, a w zaszczytnym gronie laureatów znalazło się 41 uczniów, dlatego tym bardziej gratulujemy Tadeuszowi drugiego już z rzędu sukcesu we wspomnianym konkursie.