Co wiemy o Wielkiej Brytanii

24 stycznia 2023 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii sprawdzający znajomość kultury i geografii państw Wielkiej Brytanii oraz leksyki języka angielskiego.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego – p. Monikę Charit oraz p. Izabelę Śliwa. W konkursie brali udział reprezentanci klas IV-VIII. Uczniowie pracując w trzyosobowych grupach rozwiązywali zadania sprawdzające znajomość kultury i geografii państw Wielkiej Brytanii oraz leksyki języka angielskiego. Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze i wykazali się dużym zasobem wiedzy. I miejsce zajęli reprezentanci kl. 8b w składzie: Julia Faliszewska, Kacper Grzybek, Patryk Wojnarski, II miejsce zajęła reprezentacja kl. 5b: Wiktor Pieniądz, Nikodem Jarek, Maksymilian Budziak, na trzecim miejscu uplasowała się kl. 8a reprezentowana przez: Lenę Ciślak, Martynę Dusza i Mateusza Bawołka. Gratulujemy!

przyg. I. Śliwa