Karnawał trwa…

Zabawa karnawałowa

25.01.2023 sala Domu Ludowego w Stróżówce zamieniła się w prawdziwą salę balową, w której bawili się uczniowie klas 1 -3 poprzebierani w piękne, karnawałowe stroje.

W karnawałowej masce

Oczywiście, symbolem karnawału jest maska, którą starsi uczniowie przygotowali dla siebie, korzystając z długopisów 3D. W szkolnym dniu karnawałowym korytarze i sale lekcyjne wypełniły się postaciami, których na co dzień nie zobaczymy w murach szkoły. W czasie przerwy międzylekcyjnej można było spotkać między innymi znane postacie popkultury, (KMR)

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Sala balowa i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych zostały przygotowane dzięki pomocy rodziców z trójek klasowych, którzy zadbali nawet o odpowiednią ściankę do zdjęć. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Dużą atrakcją był zespół animatorów „Hokka-hey”, który zadbał, by   rytmy wesołej muzyki, przeplatane zostały zabawami, konkursami, pokazami iluzjonistycznymi. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Na wszystkich spadł śnieg i bańki mydlane. Organizatorzy nie zapomnieli o pysznych słodkościach – pączkach, którymi wszyscy się zajadali. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałego balu. (przyg. B. Janek)


W dniu karnawałowym korytarze i sale lekcyjne wypełniły się postaciami, których na co dzień nie zobaczymy w murach szkoły. W czasie przerwy międzylekcyjnej można było spotkać między innymi znane postacie popkultury, Uczniowie klas 4 -8 przebrani za wybrane przez siebie postacie byli 26 stycznia zwolnieni z odpowiedzi ustnej. Tak więc wiedźmy, księżniczki, zwierzątka, postacie z filmów i postacie historyczne nie musiały udzielać odpowiedzi na dociekliwe pytania nauczycieli dotyczące różnych dziedzin wiedzy. Postacie bajkowe i ikony popkultury jednak mają w życiu łatwiej ;).

przyg. KMR, Paulina i Lena, kl. 8a