Andrzejkowe zwyczaje

24 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji andrzejek. Uczniowie tańczyli belgijkę, kaczuszki, taniec kowbojski i świetnie się bawili w „chusteczkę”. Podczas zabawy zorganizowane zostały też andrzejkowe wróżby,

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

30 listopada odbyła się również andrzejkowa zabawa w klasach 1 – 3. Uczniowie bawili się przy muzyce i tańczyli w pięknie przystrojonej sali lekcyjnej. Czekało też na nich wiele atrakcji oraz liczne tradycyjne wróżby.

Podczas dyskoteki klas starszych, oprócz tańców, zabaw i wróżb, dla chętnych uczniów, był także przewidziany poczęstunek. Uczniowie klas 4-5 bawili się od godziny 15.30 do godziny 17.30, a uczniowie starsi, czyli klasy 6-8 w godzinach 17.30-19.30. Imprezowicze cały czas bawili się pod czujnym okiem nauczycieli. Za muzykę odpowiedzialni byli uczniowie klasy 8a: Łukasz Piecuch oraz Hubert Woźniak.

przyg. KMR – Mateusz Kozioł, Patryk Wojnarski (8b), Mateusz Bawołek, Łukasz Piecuch (8a)


W klasach 1 – 3 pani Barbara Wojnarska pracownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku przybliżyła wszystkim historię powstania dnia św. Andrzeja oraz przygotowała liczne tradycyjne wróżby. Każdy mógł sprawdzić, np. jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek jego serca. Rodzice włączyli się w zabawę przygotowując dla każdego przekąski i słodkie ciasteczka. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.

przyg. B. Janek