Ortografia z wielką i małą historią w tle

Sukces w Dyktandzie Niepodległościowym

Wybiła godzina

We wtorek 15 listopada 2022 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Dyktandzie Niepodległościowym „Wybiła godzina”. Tadeusz Przybycień, uczeń klasy 7 zajął III miejsce w ortograficzno-interpunkcyjnych zmaganiach z historią w tle.

W finale konkursu uczestniczyło osiemnastu uczniów z klas 4-8, po dwóch z każdej szkoły Gminy Gorlice. Dyktowany tekst nawiązywał do wybranych zagadnień z listopada 1918 roku, a także do wydarzeń oraz bohaterów małej ojczyzny. Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom, Tadeusz Przybycień, zajął 3 miejsce i odebrał z rąk pani Iwony Jamro – dyrektor szkoły w Zagórzanach – dyplom oraz nagrodę rzeczową. Nasz drugi reprezentant, Jakub Skórski, zajął miejsce tuż za podium – był czwarty w tych w ortograficzno-interpunkcyjnych zmaganiach z małą i wielką historią w tle.

przyg. B. Ludwin