Dzień Pluszowego Misia

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.

Jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najbardziej ulubionych dni małych i większych dzieci, Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy miś to zabawka towarzysząca dzieciom przez długie lata. To przytulanka, która jest  powiernikiem dziecięcych tajemnic, rozśmiesza i pociesza w smutku, pomaga zasypiać Jest „kimś” bardzo bliskim, ważnym, czasami niezastąpionym. Dzieci z klas I – III w Światowym Dniu Pluszowego Misia, uczestniczyły w zajęciach czytelniczych, poznały historię Święta Pluszowego Misia, brały udział w zabawach ruchowych, zgadywankach, układały misiowe puzzle, rozpoznawały bajkowe misie, zobaczyły książeczki, w których bohaterami są misie i  wykonywały prace plastyczne. Uczniowie klasy I zostali pasowani na Czytelników Biblioteki Szkolnej, zapoznali się z regulaminem biblioteki i  z jej księgozbiorem, dowiedziały się,  jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę. Każdy uczeń – już jako czytelnik, otrzymał wyprawkę czytelniczą dla pierwszaka, zakładkę do książki oraz misiową odznakę. Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

przyg. A. Siarkowicz