Wycieczka klasy 3a do Sądeckiego Bartnika

Wielka przygoda z małą pszczółką

5 października klasa III a odwiedziła gospodarstwo pasieczne SĄDECKI BARTNIK w Stróżach. Dzieci miały okazję zwiedzić skansen i muzeum pszczelarstwa. Zobaczyły w plenerze kolekcję barci i uli.

Zwiedziły ekspozycję muzealną i zapoznały się z wszelkiego rodzaju sprzętami pasiecznymi. Potem w sali multimedialnej, oglądały krótkometrażowy film i wysłuchały efektów dźwiękowych, charakterystycznych dla życia pszczelej rodziny. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach plastycznych na których dowiedziały się wielu ciekawostek z życia pszczół, oraz własnoręcznie wykonały woskowe świece. Smaczną niespodzianą okazała się degustacja zdrowego miodu. Pobyt w pasiece umiliły zabawy ruchowe z animatorem na świeżym powietrzu. Na zakończenie wycieczki dzieci odwiedziły „Miodową Spiżarnię”, gdzie zakupiły miodowe smakołyki.

przyg. B. Janek