Spotkanie z pisarzem

19 maja w naszej szkole uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu autorskim  Gościem był  Pan Bogusław Michalec –  pisarz, autor wierszy  i opowieści dla młodych czytelników.

Na jego twórczość literacką składają się, między innymi, takie utwory: „Łakomstwo nosorożca i inne wiersze”, „Co trapi okapi czyli stado ślicznych wierszy zoologicznych”, „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał: zbiór przysłów i powiedzeń z wyjaśnieniami dla dzieci”, „Mity greckie dla dzieci: opowieści pradawnej Hellady”,  „Opowieści waniliowego Lasu”. Po krótkiej prezentacji swojej osoby, pan Bogusław opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem oraz skąd czerpie inspiracje do swoich utworów. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci, które aktywnie w nim uczestniczyły. Na zakończenie zadawały naszemu gościowi sporo pytań dotyczących jego twórczości, jak również życia prywatnego. Po spotkaniu każdy mógł kupić książkę autorstwa Pana Bogusława i ustawić się w kolejce by dostać do niej specjalną imienną dedykację wraz z autografem pisarza.

Organizatorem spotkania  była gorlicka Księgarnia Mieszko oraz biblioteka szkolna.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

przyg. Anna Siarkowicz