Finał konkursu „Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa…”

W czwartek 19 maja 2022 roku w Urzędzie Gminy Gorlice miał miejsce finał Gminnego konkursu plastyczno-literackiego „Pędzlem i piórem o tej,  która sercu najbliższa…”. Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Mlenko z klasy 2, który przygotował piękną pracę plastyczno-literacką oraz Nikodem Jarek – uczeń klasy 4b, recytując wiersz swojego autorstwa.

Przeczytaj konkursowy wiersz Nikodema

Celem konkursu było wzmocnienie poczucia więzi z małą ojczyzną, zaprezentowanie jej walorów oraz promocja w najbliższym środowisku. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach i grupach wiekowych. Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wykonali prace plastyczne związane z Gminą Gorlice, natomiast ich starsi koledzy z klas IV – VIII przygotowali oraz zaprezentowali prace literackie związane z miejscem, gdzie mieszkają. Zarówno Antoni, jak i Nikodem musieli najpierw pokonać swoich konkurentów w etapie szkolnym tego konkursu. Obaj chłopcy zaprezentowali się wspaniale, za co im dziękujemy i gratulujemy.

przyg. B. Ludwin