Rajd rowerowy klasy 5a

29 września 2021 r.  uczniowie kl. 5a wraz z wychowawcą, panem Sławomirem Gorzkowiczem  oraz nauczycielem techniki, panem Łukaszem Skórskim wyruszyli na rajd rowerowy. Głównym celem wycieczki  była popularyzacja turystyki rowerowej oraz promowanie aktywnego trybu spędzania  czasu wolnego.

Po krótkim przypomnieniu zasad dotyczących  bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych, młodzi cykliści wyjechali z parkingu szkolnego na trasę rajdu. Przystankiem docelowym była miejscowość Bielanka, w której odbyło się ognisko  połączone z  pieczeniem pysznych kiełbasek. Nie zabrakło również czasu na gry i zabawy  sportowe. Po zabezpieczeniu paleniska, grupa udała się w drogę powrotną   obserwując
i podziwiając jesienne zmiany zachodzące w przyrodzie. Zmęczeni ale w doskonałych nastrojach, cali  i zdrowi około godziny 13.30 , uczniowie wrócili pod budynek szkoły.

Bilans rajdu: ok 28 km przekręcone w nogach, mnóstwo wylanego potu, satysfakcji z udziału i wspólnie spędzonego czasu w miłej i życzliwej atmosferze.

przyg. S. Gorzkowicz