Mikołajki

6 grudnia w naszej szkole odbyły się klasowe mikołajki. Był to szczególny dzień, w którym obdarowywaliśmy się nawzajem prezentami. Całą szkołę wypełniła miła i świąteczna atmosfera.

Klasy 1-3 mikołajki obchodziły w specjalny sposób. Na początku wychowawcy opowiadali dzieciom historie o Świętym Mikołaju. Uczniowie ubrani w świąteczne stroje z niecierpliwością czekali na wizytę Świętego Mikołaja. Gdy zapukał do drzwi, oczekujący na niecodziennego gościa byli zachwyceni! Wymieniając kolejno imiona dzieci, Mikołaj zadawał im pytania i rozdawał prezenty. Po ich otrzymaniu, uczniowie z wdzięcznością podziękowali i pożegnali Świętego Mikołaja.

W klasach 4-8 uczniowie sami przygotowali dla siebie nawzajem prezenty, polegając na swej wyobraźni. Około tygodnia wcześniej odbywały się losowania karteczek z imieniem kolegi lub koleżanki z klasy, dla którego miał być świąteczny upominek. Gdy nadszedł oczekiwany mikołajkowy dzień, wszyscy byli w świetnych humorach.

przyg. Maja, Julka, Laura i Karolina, uczennice klasy 8b (KMR)